Je tu konečne marec! Vonku sa oteplilo a príroda sa začala prebúdzať. Kým medvede v zime oddychujú, my sme nelenili a počas zimnej sezóny robili pre Vás domčeky na mieru. Výhodou domčekov na mieru je to, že si vyberiete rozmery, aké potrebujete. No v marci začína pre nás letná sezóna a s ňou aj výroba typizovaných domčekov pre malé deti i tie staršie, prípadne aj záhradné domčeky s terasou pre dospelých.
V cenníku, ktorý si môžete stiahnuť zadarmo tu« – nájdete rôzne typy domčekov, ktoré vyrábame. Stačí si vybrať niektorý zo štandardizovaných typov a upresniť farbu či typ okien. O tých najbežnejších typoch záhradných domčekov sa okrem ebooku zadarmo dočítate aj v týchto článkoch:
Samozrejme naše produkty môžete sledovať aj na Facebookovej stránke, kde pravidelne pridávame fotky z posledných realizácií.
Pred samotnou dodávkou ešte treba doladiť:
Nezávisle na tom, či bývate v dome alebo máte chalupu niekde v záhradkárskej kolónii, je dôležité, aby ste pred tým, ako Vám dodáme záhradný domček, pripravili podklad, na ktorý sa postaví. Záhradný domček pre malé i staršie deti, prípadne na náradie je dôležité umiestniť na správny podklad, aby Vám drevo, čo najdlhšie vydržalo.
Výhodou dreva je, že pôsobí veľmi príjemne na pohľad. Jeho nevýhodou, ale býva jeho postupná degradácia, rozkladanie sa, odhnívanie. Preto sa pri našich domčekoch zameriavame na predĺženie jeho životnosti práve vonkajším náterom. O ktorý by ste sa po dodávke mali starať tiež Vy v nasledujúcich rokoch využívania záhradného domčeka.
Pravidelnou starostlivosťou o drevený domček výrazne zvýšite jeho životnosť. Keďže záhradný domček sa nachádza v exteriéri je vydaný napospas poveternostným vplyvom.
Je preto dôležité, aby ste domček raz za 1- 3 roky znova natreli. Pred náterom ho dôkladne očistite, prebrúste a znova natrite ekologickou farbou. Opravy náteru robte, až vtedy, keď prvý náter poriadne vyschol. Natierajte jemnú vrstvu ťahavým pohybom štetca alebo valčekom.
Druhou dôležitou súčasťou predĺženia životnosti domčeka je správny podklad pod záhradný domček. Poďme sa teda spoločne pozrieť na možnosti, aké teda máte.
Pri menších záhradných domčekoch typu A – E, stačí napríklad:
Pri väčších záhradných domčekoch typu F až G odporúčame pevný a stabilný základ v podobe betónovej platne. Na ňu položíte izoláciu, aby domček zbytočne nenaťahoval vlhkosť zo zeme a čo najdlhšie Vám vydržal. Môžete použiť čiernu izolačnú fóliu, IPA izoláciu alebo iné recyklované textilné izolačné fólie. Rozmery betónovej platne by mali byť minimálne ako rozmery podlahy záhradného domčeka, ktorý ste si objednali.
Dúfam, že Vás tieto nápady inšpirovali a v prípade, že by ste mali viac otázok, neváhajte nás kontaktovať.