Sprievodca výberom okien pre záhradný domček: 4 možnosti, ktoré uspokoja každého zákazníka

Nákup záhradného domčeka je vzrušujúcou a dôležitou investíciou pre každého, kto túži mať na vlastnej záhrade kvalitný drevený domček pre seba či svoje deti. Predtým, ako si vyberiete samotný domček a budete uvažovať na farebnými odtieňmi, je dobré sa zamyslieť nad typom okien.

Pri výbere správneho typu okien sa Vám totiž otvárajú dvere k 4 možnostiam, ktoré ponúkame. Nemusíte byť preto v rozpakoch a neistote, tento článok Vám so správnym rozhodnutím určite pomôže.

Drevená mriežka bez skla

Drevené mriežky sú najlacnejšou verziou našich záhradných drevených domčekov. Ich funkčnosť spočíva v tom, že do záhradného domčeka Vám nebudú vchádzať neželaní návštevníci – ako túlavé mačky či psy. Keďže sú bez skla, počas letných sparných dní dovnútra dreveného domčeka prúdi cez ne dostatok vzduchu.

Výhodou tohto typu okna je jeho nerozbitnosť, preto často tieto domčeky berú do škôlok či škôl. Pani učiteľky tak často chcú zabezpečiť bezpečie detí, ktoré sa v ňom hrajú. Pokiaľ však ide o ochranu pred vonkajšími vplyvmi, ako sú dažde či sneh, nie sú najlepšou voľbou v nepriaznivých klimatických podmienkach.

„Domčeky sú rozprávkové a deti sa do nich zamilovali, podobne ako pani učiteľky 🙂 Veľa rodičov sa pýtalo odkiaľ ich máme. Sú krásne a deti sa v nich stále hrajú, už si ich aj zariadili. Hneď prvé dni sme vyzdobili okná kvietkami. Oceňujem prístup a komunikáciu s Vami. Do budúcna zvažujeme zakúpiť aj ten väčší rozmer. Ešte raz veľká vďaka.“

Mgr. Jana Matejkinová, riaditeľka MŠ Sása

Drevené okenice, ktoré sa otvárajú zvonka

Okenice z dreva sú štýlovým doplnkom, ktorý poskytuje záhradnému domčeku tradičný vzhľad. Ich vonkajšie otváranie pridáva šarm a špecifický charakter. Tento typ okien je ideálny pre tých, ktorí oceňujú klasický dizajn, majú radi jednoduchosť a funkčnosť. Ich hlavnou výhodou je ich bezpečnosť, pretože sú nerozbitné a zároveň chránia domček pred dažďom, vetrom či snehom.

„Vysoko hodnotím dizajn, spracovanie aj použité materiály. Domček je stabilný, vhodný aj do areálu materskej školy. Som veľmi spokojná aj s prístupom a ústretovosťou pracovníkov. Určite odporúčam. Som po všetkých stránkach spokojná.“

p. Martina Petríková, MŠ Svrčinovec

Dovnútra otvárateľné okná so sklom

Tento typ okien je vhodný pre tých, ktorí uprednostňujú estetiku pred prílišným strachom z rozbitia skla. Otvárateľné okno so sklom umožňuje prispôsobiť prúdenie vzduchu, kedykoľvek je to potrebné a zároveň chráni pred nepríjemnými poveternostnými vplyvmi. Je ideálnou voľbou pre tých, ktorí hľadajú rovnováhu medzi funkčnosťou, estetikou a praktickosťou.

„Domček je nádherný. Oceňujem kvalitné prevedenie. Celý priebeh od objednania až po dodanie a montáž bol bezproblémový. Dcéra si ho hneď zamilovala. So všetkým sme boli spokojní.“

p. Veronika z Dolného Pialu

Kombinácia drevených okeníc a otvárateľných okien so sklom

Ak sa neviete rozhodnúť medzi šarmom okeníc a praktickosťou otvárateľných okien, kombinácia oboch typov môže byť ideálnym riešením. Táto možnosť poskytuje spojenie funkčnosti a estetickosti v prístupe k Vašim potrebám. Môžete si vychutnávať romantický a krásny vzhľad okeníc a zároveň si využívať funkčnosť otvárateľných okien.

Typ C v odtieni č. 11 žiarivá rieka

„Sme veľmi spokojní s prevedením ako aj s dodávkou a montážou domčeka. Deti domček veľmi zaujal a radi sa v ňom hrajú. Samozrejme skrášlil aj celkový dojem školského dvora. Veľmi oceňujeme aj montáž domčeka bez účasti našich zamestnancov či rodičov. Ďakujeme.“

p. riaditeľka Mgr. Líšková z MŠ Žiar nad Hronom

Optimálne okná pre každého

Pri výbere typu okien pre záhradný domček je dôležité zvážiť Vaše preferencie, potrebyklimatické podmienky, v ktorých domček bude stáť. Každá možnosť má svoje výhody a nevýhody, a preto je dôležité vybrať tú, ktorá najlepšie vyhovuje Vašim individuálnym požiadavkám.

Nezávisle na tom, či preferujete jednoduchosť, bezpečnosť alebo estetickosť, štyri možnosti typu okien našich drevených domčekov a chatiek už uspokojili nejedného nášho zákazníka. Všetky typy domčekov a záhradných chatiek s cenami aj farebnými variáciami si môžete pozrieť v našom katalógu produktov priamo tu.

Nech už sa rozhodnete pre ktorýkoľvek typ okien, uistite sa, že Vaša voľba prinesie do Vašej záhradnej chatky krásu, pohodlie, funkčnosť aj štýl.

Jana Portugall
Som mama troch výnimočných detí. Dlhé roky som pracovala na nákupe a logistike, neskôr riadila ľudí až jedného dňa si založila vlastnú živnosť. Spolu s ocinom a jeho kamarátom pre Vás vyrábame krásne jedinečné, drevené a kvalitné záhradné domčeky pre deti. Viac informácií získate v cenníku priamo tu >>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.